Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2017


Alma MTB Challenge, 20/10

Aron Blomqvist deltog

Swecup / Sverigeserien, Ängelholm, 1 oktober

Yngsta deltagarna
Äldre cyklisters resultat

Lyft & byggmaskiner open, Ängelholm, 31 september

Äldre cyklisters resultat

Torpracet If Rigor, MTB, 30/9

Aron Blomqvist deltog

Lerum Open, 19 september

Resultat

De yngsta får ingen placering. De är alla vinnare!

Bockstensturen, MTB, 3/9

Aron Blomqvist deltog

Swecup / Sverigeserien, Uppsala, 3 september

Resultat

Resultat efter tre deltävlingar

Lazer Championship, Uppsala, 2 september

Resultat

Lerum Open, 29 augusti

Resultat

De yngsta får ingen placering. De är alla vinnare!

Engelholms BMX Klubbmästerskap, del 4, 27 augusti

Isabelle, Oliver och Ulrika Lopez deltog (kanske fler?)

Summer Challenge, Kungsbacka, 19-20 augusti

Länk till resultat

Lokal kopia

Filmer från första dagen

Filmer från andra dagen

Cykelvasan, MTB, 12/8

Aron Blomqvist deltog

NM, Råde, Norge, 5 augusti

Länk till resultat

Lokala kopior:
Nordic championship and Challenge games 2017
Nordic championship 2017, Råde Norway, Combined classes
Team competition Nordic championship 2017
Nation competition Nordic championship 2017

Orust MTB Giro, MTB, 22/7

Aron Blomqvist deltog

SWIX Uddevalla MTB 68km, 12/7

Aron Blomqvist deltog

Ränneslättsturen, MTB, 4/7

Aron Blomqvist deltog

USM/VSM, Märsta, 1 juli

Filmer från finaler

Länk till resultat

Engelholms BMX Klubbmästerskap, del 3, 17 juni

Deltagare från Lerum:
Isabelle Lopez
Oliver Lopez
Elsa Glans
Erik Glans

Länk till sida med information och resultat som uppdateras

Swecup / Sverigeserien, Märsta, 11 juni

Länk till resultat

Länk till cup-total

Happy Homes, Märsta, 10 juni

Länk till resultat

Succe cup, Norge, 25-27 maj

Länk till officiell resultatsida

Lokal kopia av resultatlista

Filmer från finaler, dag 1
Filmer från finaler, dag 2
Filmer från finaler, dag 3

Hisingen runt, 50 km, 20 maj

Jonas FRanzen och Daniel K Sundwall gick in på 8:e resp. 9:e plats av över 1000 startande:

Länk till resultatlista

Engelholms BMX Klubbmästerskap, del 2, 20 maj

Deltagare från Lerums Cykelklubb:
Isabelle Lopez
Oliver Lopez
Simon Huber
Sven Axelsson

Länk till sida med information och resultat som uppdateras

Mtbstore Enduro Challenge Göteborg, 14 maj

Jonas Franzen kom på placering 10 av drygt 80 startande i tävlingsklassen Herrar.

Länk till officiell resultatsida
Länk till lokal kopia av resultat

Swecup / Sverigeserien, Lerum, 14 maj

Länk till deltagande ungdomar
Länk till resultat

Aspen Open, lerum, 13 maj

Länk till deltagande ungdomar
Länk till resultat

Göteborgsgirot, BRA BIL XC MTB, 7 maj

Håkan Nilsson, nummer 8870, tid: 02:26:20, placering (M/W): 68, placering (total): 75
Aron Blomqvist, nummer 8059, tid: 03:15:14. Motionsklass

Lerum Open, 4 maj

Resultat

De yngsta får ingen placering. De är alla vinnare!

Uppdaterad: 18 MAR 2018 19:34 Skribent: Håkan Nilsson
Epost: Adressen Gömd

SWISH: 123 006 89 65
Bankgiro: 5371-7914

SAMARBETSPARTNERS

SPB

Postadress:
Lerums CK - Cykel
Mats Hvit, Hjällsnäsvägen 30
44343 Gråbo

Besöksadress:
Seglarvägen
44330 Lerum

Kontakt:
Tel: 0705081407
E-post: This is a mailto link